Mistycyzm i punk w nowoczesnym projektowaniu graficznym: Jak wykorzystać trendy z lat 90. do tworzenia innowacyjnych projektów w 2023 roku

Witaj w świecie projektowania graficznym, gdzie stare staje się nowe, a nowe staje się klasyczne. W 2023 roku, dwa główne trendy, które zdominowały scenę, to mistycyzm i punk. Ale jak te dwa style z lat 90. mogą wpłynąć na twoje projekty graficzne? Przyjrzyjmy się bliżej.

Przykład punkowego stylu w projektowaniu graficznym

 

Mistycyzm w projektowaniu graficznym

Mistycyzm, z jego tajemniczymi i eterycznymi elementami, stał się jednym z najważniejszych trendów w projektowaniu graficznym. Ten trend, który został szczegółowo opisany na 99designs, wykorzystuje elementy takie jak astrologia, tarot i natura, aby stworzyć projekty, które są zarówno piękne, jak i tajemnicze.

Punk w projektowaniu graficznym

Punk, z jego buntowniczym duchem i surowym stylem, również wrócił na scenę projektowania graficznego. Jak podkreśla Looka, punk w projektowaniu graficznym to więcej niż tylko czcionki i kolory; to także o wyrażaniu siebie i stawianiu czoła systemowi.

Jak połączyć te dwa trendy?

Połączenie mistycyzmu i punka w projektowaniu graficznym może wydawać się trudne, ale jest to możliwe. Kluczem jest znalezienie równowagi między surowością punka a delikatnością mistycyzmu. Na przykład, możesz użyć surowych, ręcznie rysowanych ilustracji punkowych, ale dodać do nich elementy mistycyzmu, takie jak symbole astrologiczne lub botaniczne.

 

Ilustracja mistycyzmu w projektowaniu graficznym

 

Podsumowanie

Mistycyzm i punk są dwoma trendami, które zdominowały scenę projektowania graficznym w 2023 roku. Wykorzystanie tych trendów w twoich projektach może pomóc ci stworzyć unikalne i innowacyjne projekty, które przyciągną uwagę. Pamiętaj, że kluczem jest eksperymentowanie i zabawa z różnymi stylami, aby znaleźć to, co najlepiej pasuje do twojej marki.